loading...

چوب آسیا

بازدید : 187
جمعه 28 فروردين 1399 زمان : 2:40

وفاق بین شرکت‌های فعال داخل هر صنعت اهمیت زیادی دارد. رابطه و تعامل باعث می‌شود بزرگ ترین درگیری‌های رقابتی اندوه خاتمه لهو برای طرفین داشته باشند. آمازون و اپل رقابت شدیدی در صنعت استریم دارند که بعضا به درگیری‌هایی هم انجامیده است. اکنون دو غول دنیای فناوری به تفاهمی‌دست پیدا کرده اند که ابهت وابستگی و تعامل را در ساختارهای تصرف وکاری علامت می‌دهد.مقاله‌های مرتبط:اپلیکیشن آمازون پرایم برای اپل تی وی منتشر شدسرویس وجه اشتراک مجله تلویزیون اپل تی وی پلاس شناساندن شد

آمازون بعضی پیش به کاربران سرویس پرایم در سیستم عامل iOS امکان عدالت تا ازطریق اپلیکیشن پرایم بوسیله محتوا دسترسی پیدا کنند و تا اینکه خریدهای محتوایی خود را از آنجا ارتکاب دهند. این رفتار قبلا مقدور نبود که ناخرسندی و ناراحتی کاربران اضافی را به همراه داشت. درواقع، کاربر مقدمه باید ازطریق کامپیوتر وب سایت آمازون را باز می‌کرد و محتوای مدنظر را می‌فروش و سپس می‌توانست محتوا را ازطریق مایه iOS و سرو‌هایی همچون اپل تی وی مشاهده کند.

روندی که کاربران آمازون برای سودا و تماشای محتوای اختصاصی پرایم درون وسیله‌های همدستی اپل سپری می‌کردند، به هیچ وجه تجربه‌ی کاربری خوشایندی بخاطر آن‌ها به همراه نداشت. برهان پا بر جا امتحان‌ی کاربری نامناسب هم درگیری بین دو غول دنیای فناوری بود. درگیری حقیقی آمازون و اپل بر قانون این بود که کدام یک تسهیم صیقل شده‌ی وجه کاربر را برای خویشتن بردارد. درنهایت، تنها مجموعه‌‌‌ای که از درگیری دو شریک آسیب می‌دید، مشتریان و مصرف کنندگان بودند.

با تفاهم مجله‌ی جدیدی که بین آمازون و اپل لباس گرفت، بغرنج مشتریان از بین رفته است. همان طورکه گفته شد، اینک کاربران امکان دسترسی و خرید محتوا را ازطریق اپلیکیشن دارند. غرض جدید مزیت اضافی بخاطر کاربران بی شمار سرویس‌های استریم دارد که در وضعیت کنونی و قرنطینه‌ی خانگی، بیش از قدیم به محتوای دوست داشتنی نیاز دارند. همچنین، ارامش جدید مانند بسیاری رخدادهای دیگر، نشان دهنده‌ی تحول تدریجی در استراتژی دو شریک شدن و معیار تصرف وکارها و نگاه آن‌ها به رقابت در صنعت رسانه و استریم است.

جان گروبر توافق مجله‌ی آمازون و اپل را عمیق و تخصصی تحلیل کرده است. ظاهرا توافق دو شریک تیره خیس از برملا خبری است که تو رسانه‌ها می‌بینیم. کاربران آمازون از این به بعد، نه تنها می‌توانند محتوای مدنظرشان را از اپلیکیشن iOS تهیه کنند؛ بلکه تسلسل عبث اشتراک سرویس آمازون پرایم غم ازطریق اپلیکیشن امکان پذیر خواهد بود.

وقتی کاربر ابونمان سرویسی را از دستگاه اپلی می‌خرد، اپل ۳۰ درصد از هزینه‌ی معامله را قبض می‌کند. در تفاهم نامه‌ی بین آمازون و اپل، سودا اشتراک آمازون پرایم محتوی سهم مذکور نمی‌شود. تفاهم نامه‌ی جدید پیامد‌های دیگری نیز به همراه دارد که می‌توان بوسیله موارد ذیل اشاره کرد:هماهنگی و ادغام با اپلیکیشن Apple TVپشتیبانی از AirPlay 2پشتیبانی از اپلیکیشن‌های tvOSپشتیبانی از خیز وجوی جامع و سیری

درمجموع، دسترسی به فیلم‌های خریدشده از آمازون تو اپل تی وی آسان تر خواهد شد. افزون براین، کاربر می‌تواند محتوا را ازطریق AirPlay 2 روی تلویزیون‌های با پشتیبانی از فناوری سابق الذکر نمایش دهد و با استعمال از ریموت کنترل اپل، در میان محتوای موجود جست وجو بطی ء.

اپل درباره‌ی تفاهم نامه‌ی جدید با آمازون درون بیانیه‌‌‌ای نوشت:اپل برنامه‌‌‌ای ویژه با هدف گیری سرویس دهنده‌های سرگرمی‌و ویدئو ازطریق پول اعانه دارد تا مزیت‌های متعددی به مشتریان عرضه کند؛ مزیت‌هایی که ادغام با اپل تی وی، AirPlay 2، پشتیبانی از جست وجوی جامع، سیری، ورود بدون رمز به حسا ب‌های کاربری و اپلیکیشن‌های tvOS را شامل می‌شود. کاربران در اپلیکیشن‌های سرگرمی‌واجد شرایط همچون آمازون پرایم و Altice One و Canal می‌توانند فیلم‌ها و سریال‌ها را با کاربرد از سرو پرداخت همواره به اشتراک کنونی ویدئو خود بخرند یا دربست کنند.

اشاره به سرو‌های دیگر مانند Altice One و Canal در بیانیه‌ی اپل، مدال دهنده‌ی برنامه‌ی اختصاص‌ی آن‌ها بخاطر سرو‌های استریم مشغولیت است. کوپرتینویی‌ها قبلا همکاری‌هایی با شرکت‌های خدمات کابلی کرده اند تا جهیز‌های استریم خود را با دیگران هماهنگ کنند. بوسیله عنوان مثال، اپل تی وی در پرتغال برای کاربران سرویس MEO دردسترس قرار دارد و با محتوای MEO عرضه می‌شود. لول جدید اپل درون تأیید آمازون به عنوان یکی از غول‌های صنعت استریم نشان می‌دهد آن‌ها به اهمیت وابستگی عمیق و زورمند با دیگران پی اسیر اند.تفاهم بین سرویس‌های استریم، علامت دهنده‌ی تغییر محل آن‌ها بوسیله صنعتی است

هنوز مشخص نیست اپل در آینده تفاهم نامه‌های مشابهی با دیگر فعالان صنعت استریم امضا می‌درنگ یا خیر؛ البته کارشناسان امیدوار هستند چنین رویکردی ادامه دار باشد. اگرچه چنین رویکردهایی جهت کاهش سهم درآمدی اپل از خرید اشتراک درخت سرو‌های متفرقه در اکوسیستم می‌شود، بهبود امتحان‌ی کاربری و افزایش محتوای دردسترس مشتریان، از مزایای آن خواهد حیات. درحال حاضر، به صراحت می‌استعداد ادعا کرد سرویس اپل تی وی پلاس نمی‌تواند رقبای قدرتمند صنعت استریم را شکست دهد. درواقع، کوپرتینویی‌ها هنوز نمی‌توانند محتوای چشمگیری درمقایسه با رقبا عرضه کنند.

تفاهم روزنامه‌هایی شبیه به آنچه بین اپل و آمازون امضا شد، اهمیت زیادی در دنیای کسب وکار حوزه‌ی فناوری دارد. با اینکه بزرگانی همچون آمازون و نتفلیکس و دیگران در حال تکاپو برای شکل دهی به آینده‌ی دنیای تلویزیون هستند، هریک از آن‌ها به شکوه همکاری سازنده جای پا بازداشت اند. چنین انبازی‌هایی باعث می‌شود با حفظ موقعیت تو بازار، هر شرکت بتواند از مزایای دیگری روزی مند شود. چنین رویکردهایی مانند نفوذ کردن شرکت‌های فناوری به مشکلات حقوقی و ضدانحصار تیمار تعبیر کردن می‌شود.

توافق اخیر بین اپل و آمازون نمادی شهودی از پروگرام‌ها و استراتژی‌های مدنظر مدیرعامل اپل، تیم کوک، نیز محسوب می‌شود. او اخیرا درباره‌ی ارتباطش با دولت کنونی ایالات متحده‌ی آمریکا گفته وجود:روشی که روی مشکلات تأثیر می‌گذارید، به منطقه‌ی محل فعالیت بستگی دارد. درنتیجه، چه داخل این سرزمین فعالیت کنیم و چه در هم گذاری‌ی اروپا یا چین، با دولت‌ها بیدار تعامل می‌شویم. درون همه‌ی موارد، چه موافق عملکرد باشیم یا نقیض آن، به همدستی و تعامل امتداد می‌دهیم. از دیدگاه من، تغییردادن اوضاع فقط با شکایت کردن و فریادزدن ممکن نمی‌شود. شما وضعیت را عزب زمانی دگرگونی می‌دهید که صحیح بودن روش خویشتن را از کار افتادن کنید. درون بسیاری از موارد، درگیری‌ها فقط به دلیل تفاوت در ایده‌ها ایجاد می‌شود.

درنهایت، بوسیله این نکته می‌رسیم که اشتیاق به گفت وگو و تعامل برای حل همه‌ی مشکلات کسب وکاری بنیادی به نظر می‌رسد. تفاهم نامه‌ی اپل و آمازون نشان می‌دهد رقبا می‌توانند با عبور از دیوارهای مرسوم، به مزیت‌های مشترک برسند؛ خصوصا با گذر از این دیوارها، هرکدام می‌توانند کار بی عیب تری انجام دهند. کارشناسان و کاربران امیدوار هستند دیگر سرویس‌های استریم غصه بوسیله حرکت جدید ملتفت شوند. درنتیجه، پس از مدتی اپل تی وی به اپلیکیشن کاربردی تماشای محتوای استریم تغییر می‌شود که در دستگاه‌های گوناگون، انواع محتوا را از سرو‌های مختلف دردسترس استراحت می‌دهد.بیشتر بخوانید:نتفلیکس، یوتیوب، آمازون و اپل کیفیت و حجم محتوای استریم خود را کاهش می‌دهندرقابت تنگاتنگ سرو‌های استریم؛ کدام یک عصب خواب مخاطب را درون دست دارند؟افشای فدایی از ویژگی‌های آیفون 9 و آیپد پرو جدید با بررسی کدهای iOS 14اپل احتمالا به زودی نسخه‌‌‌ای جدید از اپل تی وی معرفی می‌کندآمازون زیاد از ۵۵ میلیون کاربر را جذب درخت سرو Amazon Music کرده است

ادامه نظرسنجی ورزش ای اف سی با دایی،مجیدی،گل محمدی و دو استقلالی محبوب
نظرات این مطلب

تعداد صفحات : 1

آمار سایت
 • کل مطالب : 15
 • کل نظرات : 0
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 0
 • بازدید امروز : 58
 • بازدید کننده امروز : 59
 • باردید دیروز : 74
 • بازدید کننده دیروز : 75
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 0
 • بازدید هفته : 161
 • بازدید ماه : 245
 • بازدید سال : 4683
 • بازدید کلی : 10804
 • کدهای اختصاصی